herb-png

 UOSTAS.info

KLAIPĖDOS UOSTO IR MIESTO                 INFORMACINIS PORTALAS

    skirtas 760-jam  (1252-2012)                                    Klaipėdos miesto jubiliejui

 

Lighthouse3

Spausdinti

Keleivinė laivininkystė XIX-XX a.

. Tema: Uosto istorijos puslapiai

Seedienst Ostpreusen zemelapis"Seedienst Ostpreussen" laivininkystės maršrūtai 1922-1939 m.Iki XIX I. Klaipėda juromis palaikė prekybinius ryšius su daugeliu Europos, ypač Olandijos, Anglijos, Švedijos, uostų. 1824 m. iš Karaliaučiaus j Klaipėdą atplaukė pirmasis garlaivis. Nuo 1835 m. garlaiviai, plaukdami iš Liubeko j Rusijos uostus, užsukdavo ir į Klaipėdą. 1839 m. privatus klaipėdiečių laivai pradėjo kursuoti į Karaliaučių, Tilžę. Vėliau garlaivių maršrutų daugėjo. XIX a. pabaigoje veikė jūrų kelias Klaipėda-Sčecinas. Be tarpmiestinių jūros laivų, XX a. pradžioje nedideli garlaiviai mariomis plaukiojo į Juodkrantę ir Nidą. Kateriukas vežiojo keleivius Dange iki Tauralaukio.

Iki XX a. pradžios vandens stotims buvo naudojami seni pastatai. XX a. antrajame dešimtmetyje jūreivių, keleivių ir uosto darbininkų patogumui prie dabartinės Naujojo uosto  gatvės miestas pastatė vadinamąjį Sveikatingumo namą. Jame buvo pirtis, valgykla, poilsio kambariai. 1936 m. prie Žiemos uosto buvo pastatyta keleivinė jūrų stotis. Čia buvo laukiamasis, bagažo tikrinimo stalai, taip pat patalpos uosto policijai bei valiutinėms operacijoms Statinio neišliko.

Uostas vaizdas is Locu boksto 1934 A Henning„Seedienst Ostpreussen" laivas uoste, 1934 m.Hansestadt Danzig Danges uoste"Hansestadt Danzig" keleivinis laivas Dangės uoste

Kelionę į Klaipėdą laivininkystės bendrovė sureguliavo taip, kad Klaipėdoje keleiviai atsidurtų ankstyvą rytą, nors ir reikėjo susitaikyti su faktu, jog porą valandų garlaivis bus priverstas eiti perpus mažesniu greičiu. Laivas judėjo lėčiau palei pakrantę, praplaukdamas keletą uosto teritorijų, rūpestingai atskirtų nuo marių akmeniniais molais, kol sustojo prieš pat Dangės žiotis, prie trumpos krantinės Šiaurės rage.

Keleivius ten laukė keli muitininkai ir visas būrelis viešbučių tarnautojų. Prireikė kokios valandos, kol į visas puses išsibarstė 50 ar 60 keleivių ir kol buvo laivan sulaipinti į Karaliaučių keliaujantieji. Taip buvo atvykstama į Klaipėdą, naudojantis „Seedienst Ostpreussen" paslaugomis.

Uostas 1930„Seedienst Ostpreussen" laivas Pietinis ragas 4 des XX Fotografas Hubert KochKeleivių krantinė Pietiniame rage

Nereikėtų manyti, jog Klaipėda gyveno iš užsieniečių atvykėlių srauto. Klaidingas ir įspūdis, kad tai tykaus ir kiek svajingo miesto būta. Žinia, Klaipėdos negalėjai pavadinti nei „vartais į pasaulį", nei didelės svarbos perkrovimo uostu. Nebuvo prekybinio užnugario, t. y. trūko rajonų, esančių netoli ekonominio centro. Reikėjo šiek tiek laiko, norint suvokti, kur slypėjo uosto ir miesto reikšmė.

Kursiu Mares laivas uoste"Kuršių Marės" laivas uosteTrečiajame XX a. dešimtmetyje Klaipėdos pirklių iniciatyva buvo atlikti didelės apimties uosto rekonstrukcijos darbai. Atnaujintas Žiemos uostas, pastatytas kuro rezervuaras, o pietinė balasto aikštės krantinė, kurioje anksčiau burlaiviai pasiimdavo balastą arba ji iškraudavo, kai reikėdavo plaukti be krovinio, pavirto moderniu krantinių kompleksu, aprūpintu naujoviškais kraunamaisiais kranais. Krantine galėjo naudotis iki 8000 tonų talpos laivai. Naujas beveik tūkstančio kvadratinių metrų krantinės angaras papildė teritoriją ir pavertė ją tinkama priimti turistinius garlaivius. Nepamiršta įrengti ir tais laikais itin modernią radijo stotį.

Share

Orai Klaipėdoje

KLAIPĖDA WEATHER

Orų prognozė savaitei >>

facebook-2

Įvykių kalendorius

Rugsėjis 2023
Pr An Tr Kt Pt Št Sk
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Artimiausi įvykiai

Įvykiai nenurodyti

3-D Klaipėda

Virtuali_Klaipeda_pic

 

Vaizdo kameros Klaipėdoje

saugus_miestas2Klaipėdos miesto vaizdo stebėjimo kameros, galima tiesiogiai stebėti transliuojamą vaizdą.

Kiek klaipėdiečių?

statistika
Pagal 2020 m. duomenys
Klaipėdoje gyvena
149'157 gyventojų
(156'141 - 2015 m.
162 360 - 2011 m.)

Kurios Linijos konteineris?

kurios linijoskurios linijos klausimasLaukiate krovinio, gabenamo jūriniame konteineryje, bet nežinote, kokiai Linijai jis priklauso?  Pagal konteinerio prefiksą suraskite Liniją ir jos agentą, kurio kontaktus galite rasti Linijos tinklapyje arba uosto įmonių kataloge.

Konverteriai

Matavimo vienetų konverteris
units
Valiutos konverteris
currency-trading
 

Pasaulio laiko zonos

Pasaulio laiko juostų žemėlapis
earth_time

Pasaulio šalių šventės

World map

Yra klausimų?

question_man feeder_2
Bill of Lading, Feeder, FCL, ...
FCL document-icon