herb-png

 UOSTAS.info

KLAIPĖDOS UOSTO IR MIESTO                 INFORMACINIS PORTALAS

    skirtas 760-jam  (1252-2012)                                    Klaipėdos miesto jubiliejui

 

Lighthouse3

Spausdinti

Audros, uostas ir laivai

. Tema: Uosto istorijos puslapiai

Siaučiant įnirtingoms audroms, kokios dažniausiai pasitaikydavo pavasarį ir rudenį, laivai į uostą įplaukti negalėjo ir turėdavo perlaukti audrą jūroje. Lietaus ir sniego šuorai, dar labiau pabloginantys matomumą, taip pat neįprastos povandeninės srovės netoli pakrantės neretai sukeldavo laivo avarijas ir padėdavo laivams atsidurti seklumoje. Nelaimingų atsitikimų priežastis dažniausiai būdavo, kaip mes sakydavome, aukštesnioji jėga.

Ties Melnrage, šalia šiaurinio molo, kelionę baigė nemažai laivų. Po audros paplūdimyje nuolat galėjai rasti miško medienos, lentų, dėžių ir statinių, tačiau mažai ką iš tų daiktų buvo įmanoma panaudoti. Mūsų Baltijos pajūris, dovanojęs švelniausio smėlio paplūdimius maudynėms, kai kuriems laivams tapdavo tikra pražūtimi. Per smarkias audras dažnai būdavo taip, kad bangos nuplaudavo visą ant denio sukrautą krovinį. Kartais krovinį už borto išmesdavo pati laivo komanda, norėdama padaryti jį manevringesniu arba apsaugoti nuo apsivertimo. Visi šie nuplauti daiktai buvo išmetami į paplūdimį.

Įsismarkavus vakarų vėjams ir pačiame uoste reikėdavo imtis saugumo priemonių. Stiprus jūros bangavimas atsirišdavo į uostą iki pat Smeltės. Prie krantinių prišvartuoti laivai imdavo tampyti lynus ir vaduotis iš jų rezginio. Kartais nutrūkdavo trosai, todėl nešamą laivą tekdavo buksyruoti. Tuomet užkaukdavo laivų sirenos, kviesdamos vilkikus į pagalbą. Naktį su audros staugimu ir šėlsmu susilieję sirenų garsai virsdavo šiurpą keliančia simfonija. Laivui ėmus dreifuoti, buvo sunku išvengti susidūrimo. Neretai išganingasis vilkikas suskubdavo prie bėdon patekusio laivo paskutinę akimirką.

 

Share

Orai Klaipėdoje

KLAIPĖDA WEATHER

Orų prognozė savaitei >>

facebook-2

Įvykių kalendorius

Rugsėjis 2023
Pr An Tr Kt Pt Št Sk
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Artimiausi įvykiai

Įvykiai nenurodyti

3-D Klaipėda

Virtuali_Klaipeda_pic

 

Vaizdo kameros Klaipėdoje

saugus_miestas2Klaipėdos miesto vaizdo stebėjimo kameros, galima tiesiogiai stebėti transliuojamą vaizdą.

Kiek klaipėdiečių?

statistika
Pagal 2020 m. duomenys
Klaipėdoje gyvena
149'157 gyventojų
(156'141 - 2015 m.
162 360 - 2011 m.)

Kurios Linijos konteineris?

kurios linijoskurios linijos klausimasLaukiate krovinio, gabenamo jūriniame konteineryje, bet nežinote, kokiai Linijai jis priklauso?  Pagal konteinerio prefiksą suraskite Liniją ir jos agentą, kurio kontaktus galite rasti Linijos tinklapyje arba uosto įmonių kataloge.

Konverteriai

Matavimo vienetų konverteris
units
Valiutos konverteris
currency-trading
 

Pasaulio laiko zonos

Pasaulio laiko juostų žemėlapis
earth_time

Pasaulio šalių šventės

World map

Yra klausimų?

question_man feeder_2
Bill of Lading, Feeder, FCL, ...
FCL document-icon