Locų bokštas

Locu_bokstas_XXprLocų bokštas, XX a.pr.Klaipėdos uoste pastatytas sargybos bokštas, vadinamas  Locų bokštas, kuriame locmana pro žiūronus stebėdavo jūrą. Locmanai budėjo išrtisą parą, pasikeisdami.

1807 m. pastatytas penkiasdešimt penkių pėdų aukščio medinis Locmanų bokštas. Jame buvo laikrodis, varpas, flagštokai šonuose signalinėms vėliavoms pakelti. Apie atplaukiantį laivą locmanas pranešdavo skambindamas varpu. Čia buvo įrengta patalpa, kurioje jūrininkai galėdavo pagal tikslius prietaisus patikrinti savo laivo navigacinius prietaisus. Locmanų tarnyba buvo atsakinga už laivų įvedimą į Klaipėdos uostą, skęstančių laivų gelbėjimą, navigacinių laivų krante ir jūroje gerą būklę.

Locu_bokstas_1Locų bokštasLocu_bokstas_1930-1940Locų bokštas ir orų prognozės stiebas, 1930-1940 m.
Locmanų bokštas stovejo netoli žiemos uosto. Vėliau jis buvo perstatytas iš baltai akinančių akmenų. Ant bokšto tuo metu visada buvo iškeltas signalinis stiebas, nurodantys iš Hamburgo stoties gautą orų informaciją. Ši orų prognozės informacija tokiu budu buvo pranešama Klaipedos uosto jūreiviams ir žvejams. 1899 m. vietoj senojo medinio locų bokšto pastatytas mūrinis 30 metrų aukščio patogesnis bokštas.

Po II-ojo pasaulinio karo locų bokštas neišliko.

Miestas_is_Locu_boksto_1940Klaipėdos miesto panorama iš Locų bokšto, 1940 m.Locu bokstas vaisdas miesta XX-4desimt Fotografas Robert SenneckeMiesto vaizdas iš Locų bokšto, XX a. 4 deš. Foto: Robert Sennecke.Uostas_vaizdas_is_Locu_boksto_1934_A_HenningUosto vaizdas iš Locų bokšto, A.Henning foto, 1934 m.

YouTube kanalas

tv-clip-art

... from Klaipeda

Happy Klaipeda

3-D Klaipėda

Virtuali_Klaipeda_pic

 

Vaizdo kameros Klaipėdoje

saugus_miestas2  Vaizdo kameros mieste. Stebėkiti transliuojamą vaizdą realiuoju laiku.

Konverteriai

Matavimo vienetų konverteris

units
 

Valiutos konverteris

currency-trading

Pasaulio laiko zonos

earth_time

Pasaulio šalių šventės

World map

Yra klausimų?

question_man feeder_2
Bill of Lading, Feeder, FCL, ...
FCL document-icon