Smiltynės vėjo semaforas

Semaforas_Fortas_1902Semaforas forto teritorijoje, 1902 m.1902 m. ant šiaurinio Nerijos forto pylimo buvo įrengtas vėjo semaforas ir signalinė stotis laivams. 1905 m. juo žavėjosi Klaipėdoje apsilankęs Liepojos uosto garlaivio „Ledokol-2“ kapitonas. Jis rašė, kad šis semaforas buvo ypač naudingas žvejams bei kabotažiniams laivams. Semaforas rodė meteorologines sąlygas, banguotumą. Jis buvo gerai matomas. Semaforo ženklus perskaitydavo Žiemos uoste stovinčių laivų kapitonai. Giedru, skaidriu oru jį pastebėdavo net per 6-7 mylias nuo kranto.

Semaforą sudarė stiebas ant kurio buvo pritvirtintos keturios viena virš kitos esančios horizontalios judamos signalinės lentelės iš vienos ir kitos pusės. Greta stovėję du mažesni stiebai su dideliais skrituliais, padalinti į keturias dalis. Skritulys vaizdavo vėjų rožę. Jo centre pritvirtinta rodyklė rodė vėjo kryptį, o lentelės - vėjo jėgą. Semaforo ženklai buvo matomi iš abejų pusių. Semaforo stiebo šiaurinėje pusėje pritvirtinta didelė raidė „L“ žymėjo vėjo kryptį bei jėgą link Liepojos. Raide „B“ paženklinta pietinė pusė - link Brüsterort (Sambijos pusės). Apie oro sąlygas semaforo prižiūrėtojas sužinodavo telegrafu iš Liepojos bei Brüsterort uostų. Atsižvelgdamas į gautus duomenis, tarnautojas tris kartus per dieną reguliavo semaforo parodymus.

/D.Elertas "Kopgalis" , 2002/

Semaforas_signalai-2Semaforo schemaSemaforas_signalai-1SemaforasSemaforas_signalai-3Semaforo signalaiSemaforas_signalai_4Semaforo signalai

YouTube kanalas

tv-clip-art

... from Klaipeda

Happy Klaipeda

3-D Klaipėda

Virtuali_Klaipeda_pic

 

Vaizdo kameros Klaipėdoje

saugus_miestas2  Vaizdo kameros mieste. Stebėkiti transliuojamą vaizdą realiuoju laiku.

Konverteriai

Matavimo vienetų konverteris

units
 

Valiutos konverteris

currency-trading

Pasaulio laiko zonos

earth_time

Pasaulio šalių šventės

World map

Yra klausimų?

question_man feeder_2
Bill of Lading, Feeder, FCL, ...
FCL document-icon