Istorinė Klaipėdos senamiesčio vieta, kur šiuo metu įsikūręs Friedricho pasažas, XVI-XVII a. buvo apgyvendinta kareivių ir žvejų bei priklausė Odų gatvės priemiesčiui. XVII a. pabaigoje priemiestis išsiplėtė ir buvo pavadintas Friedricho miestu, kuris 1722 m. buvo sujungtas su senamiesčiu. 1707 m. Friedricho miestui suteiktas herbas ir vėliava. Vienoje jos pusėje buvo ąžuolo lapais vainikuotas laukinis vyras, dešine ranka atsirėmęs į inkarą, kitoje pusėje - po karūna susipynę inicialai FR (Friedrich Rex - Friedrichas karalius).
Friedricho pasažas - tesiaisi nuo Tiltų iki Šaltkalvių gatvės. Tai buvo labai svarbi arterija, kai vežimai iš uostų, pavyzdžiui, su brangiais metalais, dardėdavo ilsinti arklių, o vežėjai - pailsėti patys. Vežimus su brangiais kroviniais patikimai užrakindavo pastate, arklius nuvesdavo į arklidę, o patys miegoti eidavo į nedidelius karčemos nakvynės namus.
Po Septynerių metų karo (1757-1763 m.), kuomet padidėjo prekybos mastai, pradėjo vystytis medienos pramonė, Klaipėdoje pradėjo kurtis amatininkai ir pirkliai iš įvairių Prūsijos bei Livonijos miestų. Friedricho mieste gyveno amatininkai ir pirkliai, ši teritorija buvo laikina stotelė poilsiui prieš ilgą kelionę iš uosto krovinius arklių tempiamais vežimais gabenantiems vežėjams.
XIX a. šioje teritorijoje šeimininkavo prekybininkai, čia veikė įvairios prekybinės firmos., veikė F.H. Leperto prekybos namai. Jo firma, įsteigta 1887 m., prekiavo įvairiomis prekėmis, pradedant sėklomis, baigiant statybinėmis medžiagomis bei vaistinių įrengimais.
XX a. pirmojoje pusėje ir pokario metais čia įsikūrė sandėlis su įvairių ūkio apyvokos reikmenų prekybos tašku. Greta visokių sandėlių, buities, žemės ūkio prekių parduotuvių įsikurdavo ir knygų pardavėjai.
Apie 1980 m. pasažo rekonstrukcijos sumanymus palaimino šviesaus atminimo Prekybos valdybos viršininkas Arkadijus Lichtinšainas. Architektai pas jį atėjo su sugriuvusio pasažo nuotraukomis ir pradėjo įrodinėti, kokia tai yra architektūrinė vertybė. Taip buvo palaiminta pirmoji pasažo rekonstrukcija.
Lietuvai atgavus nepriklausomybę, istorinė Friedricho pasažo praeitis prikelta naujam gyvenimui. Iškeldinus ten veikusių įvairių įstaigų biurus, pastatai buvo rekonstruoti, išlaikant jų istorinį paveldą bei autentiškumą. Tokiu būdu privataus verslo iniciatyvomis Friedricho pasažas tapo modernia poilsio, laisvalaikio ir pramogų vieta.