Pastatų ir gatvių istorijos

Zėligo namas (Tiltų g. 2)

Namas Tiltų g. 2 yra architektūrinė vertė, pastatytas XIX a. II p. Restauruotas 1979 m.  Tai dviejų aukštų su rūsiu ir mansarda, mūrinis, dvišlaičiu stogu, stačiakampio formos plano, turintis neoromantinio stiliaus bruožų pastatas. Gyvenamojo namo su prekybinėmis salėmis pirmajame aukšte savininkas buvo pirklys Zėligas (Seelig).

Po Didžiojo 1854 metų gaisro atstatyto gyvenamojo namo Žvejų-Tiltų g. architektūra pasižymėjo santūrumu ir netgi monumentalumu. Po 1923 m., užstačius Kalvių gatvę, Žvejų g. 1-asis namas sujungtas su Tiltų g. namu. Manoma, kad taip buvo siekiama sumažinti kino teatro skleidžiamą triukšmą. J. Tatoris spėja, kad to pageidavo ir namo savininkas Bartas, kuriam priklausė abu namai. Bartų - laikrodininkų ir juvelyrų - giminė Klaipėdoje garsėjo turtais, nes keliose vietose turėjo namų valdas. Tačiau Žvejų bei Tiltų gatvių namuose jie patys negyveno. Šie namai buvo skirti nuomininkams.

XIX a. pabaigoje - XX a. pirmojoje pusėje name yra veikusi ir stambi baldų parduotuvė-sandėlis. Šis verslas priklausė Pyracho ir Kundto firmai, įkurtai 1882 m. ir palaipsniui nuolat besiplėtusiai. 1929 m. firma įkūrė antrą baldų fabriką ir atnaujino visus įrengimus, o name prie Biržos tilto turėjo 2000 kv. m ploto prekybos salę, kurioje buvo prekiaujama valgomojo, miegamojo ir svetainės baldais. Parduotuvėje buvo galima pirkti ir tapetų, apmušalų baldams. Name yra veikusi ir mėsos parduotuvė.

Po Antrojo pasaulinio karo namo pirmajame aukšte buvo mėsos parduotuvė. Vėliau šių patalpų paskirtis keitėsi ir keitėsi: kulinarijos parduotuvė, buvo pardavinėjami ir batai, šiuo metu čia - kavinė.

Tiltu 2 dabar 1Tiltų g. 2 / Žvejų g. 1Zalioji vaistine 1Namas XX a.pr.Tiltu 2 dabar 2Tiltų g.2

YouTube kanalas

tv-clip-art

... from Klaipeda

Happy Klaipeda

3-D Klaipėda

Virtuali_Klaipeda_pic

 

Vaizdo kameros Klaipėdoje

saugus_miestas2  Vaizdo kameros mieste. Stebėkiti transliuojamą vaizdą realiuoju laiku.

Konverteriai

Matavimo vienetų konverteris

units
 

Valiutos konverteris

currency-trading

Pasaulio laiko zonos

earth_time

Pasaulio šalių šventės

World map

Yra klausimų?

question_man feeder_2
Bill of Lading, Feeder, FCL, ...
FCL document-icon