Pirmoji oficiali Klaipėdos vaistinė įsteigta 1677 metais. Iki šių dienų išliko toje vietoje stovėjęs pastatas (Tiltų g. 6), o jame ir šiandien veikia klaipėdiečiams gerai žinoma „Žalioji vaistinė“ (Grune Apotheke). Išlikęs yra ir dokumentas, vadinamoji Privilegija, kurią 1677 metais sausio ir vasario mėnesių sandūroje pasirašė aukštas Prūsijos pareigūnas - Brandenburgo margrafas Fridrichas Vilhelmas.
Iš dokumento matyti, kad XVII amžiuje Klaipėdoje vaistais jau buvo prekiaujama aktyviai, tačiau be valdžios leidimo ir be atitinkamus mokslus baigusių vaistininkų. Todėl ir kildavę įvairių ginčų, į kuriuos tekdavo įsikišti net miesto magistratui. Būtent miesto magistrato (kaip dabar savivaldybės) kviečiamas į Klaipėdą atvyko „vaistininko menų“ žinovas Jokūbas Jungas.
Privilegijoje buvo nurodytos ir vaistininko pareigos: vaistai visada turi būti švieži, seni likviduojami. Neleidžiama didinti kainų, o „pagal patvirtintą taksą viską išduoti (...) visada taip, kaip pridera prityrusiam ir garbingam vaistininkui elgtis ir laikytis“. (uostas.info komentaras: koks garbingas kodeksas, šiais laikas mastoma visai kitaip).
Tuometėse vaistinėse, kaip ir dabar, būdavo prekiaujama įvairiomis smulkiomis prekėmis bei prieskoniais. Būtent dėl prieskonių tarp pirklių kildavo rimtų nesutarimų. Ilgus amžius tai buvo ypatingos svarbos prekė.
Pirmoji Klaipėdos vaistinė šioje vietoje veikė ilgus šimtmečius. 1901 metais ją nusipirko vokiečio Eriko Stefanio protėviai, gentainiai iki šiol turi sentimentų Klaipėdai. Prieš karą „Žalioji vaistinė“ garsėjo kaip miesto šviesuomenės susibūrimo vieta. Antrame aukšte pas šeimininkus didelis puikiai įrengtas salonas, kur vykdavo klasikinės muzikos, poezijos ir šviesių diskusijų vakarai.
Nukentėjusiame nuo karo pastate vėliau veikė daržovių parduotuvė. 1981-aisiais čia atkurta „Žalioji vaistinė“ su senoviniu interjeru, su vaistinės istorijos ekspozicija ir Algirdo Dovydėno vitražais languose.
Šiandien "Žalioji vaistinė" – naujausia Friedricho pasažo dalis. Šiuo metu čia vyksta archeologiniai tyrinėjimai, atidengiamos arkos, senieji vitražai. Siekiama, kad XXI amžiaus "Žalioji vaistinė" turėtų savo senąjį istorinį veidą, sukurtą prieš tris šimtmečius. Čia norima ne tik prekiaus vaistažolėmis, arbatomis, nuovirais, trauktinėmis, bet ir specialiais receptais, atrastais Kauno medicinos muziejuje. Pavyzdžiui, vaistinėje galėsite įsigyti įvairių miltelių, kuriuos užpylę degtine pasigaminsite gardžią gydomąją trauktinę.