Pastatų ir gatvių istorijos

Juodojo Erelio vaistinė (Tiltų g.8)

Tiltų ir Turgaus gatvių sankirtoje randasi "Juodojo erelio" vaistinė - viena seniausių Klaipėdos vaistinių, esanti Klaipėdoje ir Lietuvoje. Apie šimtmečius "Juodojo erelio" vaistinėje vykdomą funkciją byloja ir kabantys šilkografijos technika atlikti inžinieriaus A. Bertašiaus paveikslai.

Praėjus 19 metų po pirmosios "Žaliosios" Klaipėdos vaistinės įkūrimo, Prūsijos kunigaikštis Fridrichas XII 1696 m. davė provizoriui Jokūbui Zaurenui privilegiją Klaipėdos priemiestyje Fridrichštadte įsteigti naują vaistinę. 1768 m. vaistininkas Blumelis šią vaistinę perkėlė į Turgaus g. 34 (dabar - Tiltų g.). Vaistinei duotas "Juodojo erelio" pavadinimas, kuris itin būdingas Prūsijai.

Ši vaistinė turėjo tipinės vaistinės bruožus - virš jos buvo įsikūręs vaistininko butas, pirmame aukšte pati vaistinė yra su aiškiu patalpų padalinimu. Šie bruožai simbolizuoja dar ir tai, kad dar XIX a. miestietis su vaistininku palaikydavo itin glaudų ryšį - pasibelsti į vaistininko buto duris galėjo nors ir naktį, ir šis tuoj skubėdavo ruošti vaistus ar konsultuoti.

Vokieciu_vaistine_Tiltu_8"Juodojo erelio" vaistinėVokieciu_vaistine_2Vaistinės ženklas Vokieciu_vaistine... šiandien

YouTube kanalas

tv-clip-art

... from Klaipeda

Happy Klaipeda

3-D Klaipėda

Virtuali_Klaipeda_pic

 

Vaizdo kameros Klaipėdoje

saugus_miestas2  Vaizdo kameros mieste. Stebėkiti transliuojamą vaizdą realiuoju laiku.

Konverteriai

Matavimo vienetų konverteris

units
 

Valiutos konverteris

currency-trading

Pasaulio laiko zonos

earth_time

Pasaulio šalių šventės

World map

Yra klausimų?

question_man feeder_2
Bill of Lading, Feeder, FCL, ...
FCL document-icon