Pastatų ir gatvių istorijos

Kino teatras "Aurora" (Nemuno g. 49)

Aurora iki restauracijos 3Kino teatras "Aurora" fasadas, po gaisroSeniausias Klaipėdos kino teatras buvo pokariu pradėjęs veikti "Švyturys", kur kas anksčiau įkurtas novatoriško vokiečio pirklio. Jaunesnė miestelėnų karta šį kino teatrą prisimena "Kapitolijaus" vardu. Pokariu duris atvėrė ir "Tėvynė", kurią klaipėdiečiai nuo 1958-ųjų pažįsta "Baltijos" vardu.

1953 metais Klaipėdos žvejų kultūriniams poreikiams aptarnauti buvo atidarytas naujai pastatytas puošnus kino teatras "Aurora". Po oficialios dalies čia pirmą kartą buvo demonstruojamas meninis filmas "Sidabrinės dulkės". Kino teatre buvo 330 vietų žiūrovų salė, erdvus fojė, balkonas, kuriame įrengtas spaudos kioskas ir bufetas. Patalpos buvo išpuoštos ornamentais, veidrodžiais, apstatytos gerais baldais. Daugelis klaipėdiečių mena, kad "Auroroje" buvo rodomas ne tik kinas, bet vykdavo ir šokiai. Ji veikė iki praėjusio amžiaus septintojo dešimtmečio.

Po 5 metų nuo pastatymo kilus pirmajam gaisrui labiausiai nukentėjo kino salė, kurioje tuo metu vyko kino seansas, bei sudegė pirmieji pastato savininkai. Gaisro priežastys buvo slepiamos, tad gyventojams buvo pasakyta, jog gaisras kilo paslaptingai.

   Atstačius pastatą po pirmojo gaisro jame vėl veikė kino teatras, bet po kurio laiko pastatas vėl užsiliepsnojo  ir kaip per pirmąjį gaisrą, taip ir tą kart labiausiai nukentėjo kino salė. Tačiau statinys dar ne vienerius metus tarnavo kaip filmų sandėlis. "Auroroje" buvo saugomos tik šešiolikos milimetrų juostos, kurios buvo išnuomojamos į tolimus reisus iškeliaudavusiems uosto laivams. Vėliau visas šis archyvas buvo perkeltas į Vilnių, o pastatas - parduotas.

Aurora 1960Kino teatras "Aurora", 1960-iejiAurora 1... po restauracijos

   Po trečiojo gaisro pastatas atgimė kaip psichiatrijos ligoninė. Joje buvo  gydomi šizofrenikai. Bet kiek teko vaikščioti po šį pastatą neteko pamatyti jokių ligoninei būdingų daiktų arba jie buvo suversti į rūsį.
   Po paskutiniojo gaisro pastatas daugiau nebebuvo mėgintas atstatyti. Viso labo buvo išvežtos šiukšlės. Vėliau kino teatrą teko uždaryti dėl avarinės pastato būklės ir pasikeitusių aplinkybių - Minijos gatvės rajonas tapo pramonės zona.

Aurora iki restauracijos"Aurora" iki restauracijosAurora 2... po restauracijos

Po LR nepriklausomybės atstatimo buvo keletą projektų, kaip panaudoti pastatą Vienas jų – pastatą nugriauti, o vietoje jo pastatyti viešbutį. Tačiau toks scenarijus neįvyko – pastatas išsaugotas ir restauruotas, o viešbutis „Aurora Hotel City“ pastatytas šalia. Dabar šie 2 pastatau sudaro viena kompleksą, o pastate taip pat įsikūrė Lietuvos jūrų krovos kompanijų asociacija.

Aurora iki restauracijos 4"Aurora" iki restauracijosAurora 3... po restauracijos

YouTube kanalas

tv-clip-art

... from Klaipeda

Happy Klaipeda

3-D Klaipėda

Virtuali_Klaipeda_pic

 

Vaizdo kameros Klaipėdoje

saugus_miestas2  Vaizdo kameros mieste. Stebėkiti transliuojamą vaizdą realiuoju laiku.

Konverteriai

Matavimo vienetų konverteris

units
 

Valiutos konverteris

currency-trading

Pasaulio laiko zonos

earth_time

Pasaulio šalių šventės

World map

Yra klausimų?

question_man feeder_2
Bill of Lading, Feeder, FCL, ...
FCL document-icon