Klaipėdos rotušę buvo atidengtas „Borusijos" paminklas, kuris kartais vadinamas Tautiniu paminklu (Nationaldenkmal). Klaipėda buvo vienintelis Prūsijos miestas, kurio nebuvo okupavusi Napoleono kariuomenė. Spaudoje kartais būdavo pabrėžiama, kad išsilaisvinimo žygis prasidėjo kaip tik Klaipėdoje. Paminklą sukūrė Šarlotenburgo skulptorius profesorius Peteris Brejeris (Breuer). Projektą koregavo karalius Vilhelmas II, dalyvavęs ir atidarymo iškilmėse.
Bronzinė keturių metrų aukščio skulptūra buvo atgabenta traukiniu iš Berlyno. Prūsiją simbolizavo moteris antikiniais rūbais, su romėnišku šalmu ant galvos. Kairėje rankoje ji laikė skydą ir ietį (prie ieties buvo pritvirtinta lentelė su užrašu: „Borussia"), o dešinėje - durklą. Į paminklo atidarymą atvyko Kaizeris Vilhelmas II.
Pirminiame modelyje moteris laikė sutraukytą grandinę, simbolizuojančią vokiečių tautos išsilaisvinimą. Tačiau komisijai tai, matyt, nepatiko, todėl grandinė buvo pakeista durklu. „Borusija", panaši į senovėsgraikų deivę Atėnę, buvo užkelta ant cilindrinio su kaneliūromis granitinio pjedestalo, o šis su skulptūra - ant laiptuoto granitinio pamato. Cilindrinį pjedestalą puošė ovalūs bareljefai. Viename jų - Frydricho Vilhelmo III ir jo žmonos Luizės portretai, kitame - metai: „1807-1907". Ovalus jungė bronzinės girliandos. Kairėje ir dešinėje paminklo pusėje stovėjo hermos: granitiniai kvadratinio skerspjūvio pjedestalai, o ant jų - Vokietijos karvedžių ir valstybės veikėjų biustai.
Skulptūra buvo nuversta 1924 metais, kai čia įsitvirtino lietuviai. Vokiečiai ją 1939 metais atstatė. Yra duomenų, jog 1945 metų gegužę ši skulptūra dar stovėjo, vadinasi, per bombardavimus ji išliko. Sovietmečiu paminklas sunaikintas. Dabar čia stovi "Žvejo" paminklas.