herb-png

 UOSTAS.info

KLAIPĖDOS UOSTO IR MIESTO                 INFORMACINIS PORTALAS

    skirtas 760-jam  (1252-2012)                                    Klaipėdos miesto jubiliejui

 

Lighthouse3

Klaipėdos įvykių kalendorius

Kalendorius

Klaipėdos Eglutės Įžiebimas

Šeštadienis 11 Gruodis 2021, 17:00
Hits : 423

Klaipeda Kaledos 2021MAŽA DIDELIO MIESTO KALĖDŲ VERTA – toks šiltas kūrybinis kodas pristato šių metų Klaipėdos kalėdinio laiko nuotaikas šventiniame uostamiestyje. Atliepianti ekologiškumo idėjas, auganti ir tikra 55 cm aukščio žaliaskarė, kuri įkūnija tikrąsias Kalėdų vertybes, taps muziejiniu eksponatu saugomu po stikliniu gaubtu. Mažąjį medelį saugos egles imituojančių sudėtingų konstrukcijų duetas, kuris bus įžiebtas su mažąja egle gruodžio 11-osios vakarą. Įžanga į jubiliejinius Klaipėdos metus taps Teatro aikštėje nušvisianti instaliacija – tunelis „Laiko spalvos 770”.

Klaipėdos švenčių ašis – maža eglutė

Jau penkerius metus stabilų kursą kalėdinės eglės pasirinkime laikiusi Klaipėda, šį kartą pokštauja, o kartu ir pristato svarbią žinią, pagrindinė Klaipėdos miesto eglutė – mažiausia Lietuvoje. Pasirinktas šventinių renginių šifras, apjungiantis miesto poziciją nesivaržyti, nepataikauti, skelbia, kad seniausias Lietuvos miestas yra drąsus tapti kitokiu ir drąsiu kalbėti apie tikrąją Kalėdų dvasią, kai pasirenkami ne gigantomaniški užmojai, o jaukus paprastumas, žmogiškosios vertybės ir bendrystė.

Mažosios eglutės aukštis – 55 cm, ją papuoš 28 sidabrinės raidės sudarančios šių metų kalėdinio laikotarpio Klaipėdos moto – MAŽA DIDELIO MIESTO KALĖDŲ VERTA. Medelis po šventinio laikotarpio iš Teatro aikštės sugrįš į medelyną iš kurio atkeliavo ir augs toliau tol, kol bus tinkamas sodinti miesto erdvėje.

Kalėdinė šių metų Klaipėdos idėja apjungė gausų būrį ją palaikančių įmonių ir bendruomenių. Muziejiniam eksponatui saugų gaubtą – stiklą, kurio aukštis 2 metrai, svoris apie 150 kg dovanoja UAB „Glassbel“. Mažosios eglutės postamento aukštis – iki 150 cm, jį dovanos UAB „Dėmesio srautas“. Postamento padą, kuris suteiks stabilumo visai mažosios eglės konstrukcijai gamina ir dovanoja UAB „Perdanga“.

Mažąją eglutę saugos įspūdinga konstrukcija

Šventiniu periodu Teatro aikštėje įsikursiančią muziejinę eglutę saugos sudėtinga, eglės formą atkartojanti konstrukcija. Apie 3 tonas sveriančią eglutę sudarys dvi dalys sujungtos tvirtinimo elementais. „Saugančios eglutės“ nušvis gruodžio 11-osios vakarą, kartu su pagrindine miesto egle ir Teatro aikštės lankytojus stebins iki pat 2022 m. sausio 10 d. Asimetrišką eglę sudarys du trikampiai, kurių aukštis – 10 metrų.

Iš metalo konstrukcijų pagamintas „Saugančių eglučių“ korpusas bus dekoruotas persipinančiais sidabriniais ir veidrodiniais trikampiais, kurie primins Klaipėdos kraštui būdingus fachverkinius motyvus. Eglės dekorui bus panaudota apie 400 kv. metrų aliuminio kompozicinės plokštės, 250 m plieninės konstrukcijos. Išgauti norimus atspalvius ir sukurti įspūdžio efektą, eglutė bus specialiai ir gausiai sušviesta.

Eglę primenanti konstrukcija buvo modeliuojama ir konstruojama taip, kad po šventinio laikotarpio būtų lengvai demontuota, o visos gamybai naudotos medžiagos dar ne kartą būtų panaudotos įvairiems objektams kituose projektuose.

Šventiniu periodu nustebins ir Taravos Anikės fontano interpretacija, kuriame mažos eglutės idėjai oponuos dideli kalėdiniai žaislai.

Šviesos instaliacija – įžanga į jubiliejinius Klaipėdos metus

Savaitė po eglės įžiebimo, gruodžio 18-ąją, Teatro aikštės simbolis – Taravos Anikė ir vėl atsidurs dėmesio centre. Čia nušvis jubiliejinius Klaipėdos miesto metus pristatanti šviesos instaliacija – „Laiko spalvos 770“. Latvio Janis Petersons sukurtas šviesos tunelis kvies į trumpą realybėje ir ilgą savo idėjine prasme, kelionę per Klaipėdos miesto šimtmečius. Efektingas projektas dėmesį trauks ir dieną, o visu savo grožiu atsiskleis tamsiuoju paros metu.

Šis Klaipėdos istorijai dedikuotas tunelis atspindės artėjantį Klaipėdos miesto jubiliejų, bus dekoruotas Klaipėdos miesto herbu, kitais miestui svarbiais elementais. Perėjus laiko kilpas ir amžių sandūras, ryškėjantis Taravos Anikės siluetas pasitiks muzikos ir šviesos projektu. Instaliacijos ilgis – 30 metrų.

Atgal

Orai Klaipėdoje

KLAIPĖDA WEATHER

Orų prognozė savaitei >>

facebook-2

Įvykių kalendorius

Birželis 2023
Pr An Tr Kt Pt Št Sk
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Kiek klaipėdiečių?

statistika
Pagal 2020 m. duomenys
Klaipėdoje gyvena
149'157 gyventojų
(156'141 - 2015 m.
162 360 - 2011 m.)

Kurios Linijos konteineris?

kurios linijoskurios linijos klausimasLaukiate krovinio, gabenamo jūriniame konteineryje, bet nežinote, kokiai Linijai jis priklauso?  Pagal konteinerio prefiksą suraskite Liniją ir jos agentą, kurio kontaktus galite rasti Linijos tinklapyje arba uosto įmonių kataloge.

Konverteriai

Matavimo vienetų konverteris
units
Valiutos konverteris
currency-trading
 

Pasaulio laiko zonos

Pasaulio laiko juostų žemėlapis
earth_time

Pasaulio šalių šventės

World map

Yra klausimų?

question_man feeder_2
Bill of Lading, Feeder, FCL, ...
FCL document-icon