herb-png

 UOSTAS.info

KLAIPĖDOS UOSTO IR MIESTO                 INFORMACINIS PORTALAS

    skirtas 760-jam  (1252-2012)                                    Klaipėdos miesto jubiliejui

 

Lighthouse3

Įvykiai

Spausdinti

Klaipėdoje užbaigtas kruizinis sezonas

Data: 2011 rugsėjo 25. Tema: Įvykiai

2011.09.25 d. apie 12 val. ryto pirmą kartą į Klaipėdos uostą atplaukė kruizinis laineris „Amadea“, kuris užbaigė 2011 metų Klaipėdos uosto kruizinį sezoną.  Per pastaruosius 5-rius metus šis kruizinis sezonas vienas prasčiausių: uostas sulaukė apie 40 %  mažiau laivų bei turistų. Turizmo atstovai pripažįsta, jog vien šokių ir mugių turistų vilionėms nebepakanka. O prieš dešimtmetį prasidėjusi kruizinė laivyba, kasmet į Klaipėdą pritraukdavusi vis daugiau laivų bei turistų, šiemet gerokai sumenko. Į Klaipėdą atplaukė vos per 30 kruizinių laivų, kai per pastarąsias penkias vasaras jų sulaukdavome vidutiniškai apie 50–60.

„Tenka pripažinti, kad Klaipėdos uoste stebimas kruizinės laivybos nuosmukis, kurio priežastys iš esmės yra šios: blėsta susidomėjimas Klaipėda, kaip nauju jūrinio turizmo objektu ir yra nepakankama turizmo paslaugų plėtra – trūksta patrauklių lankytinų vietų, įvairių pramogų bei ekskursijų spektro.  Tam yra objektyvių priežasčių – nebeturime ką turistams pasiūlyti. Kol mūsų uostas kruizinėje laivyboje buvo naujas, visi buvo susidomėję ir masiškai čia plaukė, bet tas naujumo patrauklumas, deja, jau blėsta“,– įsitikinusi Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos Rinkodaros skyriaus viršininkė Kristina Gontier.

Savaitgalį vaikščiojau po senamiestį. Yra gražių vietovių, bet susidarė įspūdis, kad mūsų senamiestis yra „negyvas“. Ir taip skurdus Klaipėdos senamiestis pastaruoju metu dar labiau nuvilia čia atvykstančius žmones. Klaipėda kaip uostas praranda naujumą ir kartu patrauklumą. Jos žiniomis, daugelis kitų uostų nuolat ieško būdų, kaip pritraukti kruizinius laivus. O mes mastome, kad pagrindinė pramoga turistams nuvežti juos į prekybos ir pramogų centrą?!

„Žinoma, Klaipėdoje istorinių objektų nesukursime, pilių nepristatysime, tačiau visi – tiek verslininkai, tiek uostas, tiek miesto valdžia – turi ieškoti būdų ir spręsti, kaip tuos turistus čia iš naujo privilioti. To, ką darėme iki šiol, nebepakanka“, – tvirtina turizmo centro direktorė Romena Savickienė.

Pašnekovė pripažįsta, kad Klaipėdoje turistams išties nelabai yra ką pamatyti, tačiau ji įsitikinusi, kad juos galima pritraukti ir kitokiais būdais. Specialistė tvirtina, jog tam gerokai daugiau pastangų turėtų dėti ne tik miesto valdžia ar turizmo verslo atstovai, bet ir senamiesčio verslininkai. Mes neturime to, ką turi kaimyniniai uostai, tad reikia sugalvoti kitų būdų, kaip sudominti turistus.

Tad, negalėdami jiems pasiūlyti gražaus senamiesčio, anot pašnekovės, turėtume sukurti dirbtinių dalykų, kurie turistus sužavėtų. R.Savickienė įsitikinusi, jog mieste trūksta veiksmo, vaidinimų ar kitų atrakcijų.

Amadea1

Amadea2

Amadea3

Share

Orai Klaipėdoje

KLAIPĖDA WEATHER

Orų prognozė savaitei >>

facebook-2

Įvykių kalendorius

Liepa 2020
Pr An Tr Kt Pt Št Sk
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Artimiausi įvykiai

Įvykiai nenurodyti

Saugus miestas

saugus_miestas2Klaipėdos miesto vaizdo stebėjimo kameros, galima tiesiogiai stebėti transliuojamą vaizdą.

Kiek klaipėdiečių?

statistika
Pagal 2020 m. duomenys
Klaipėdoje gyvena
149'157 gyventojų
(156'141 - 2015 m.
162 360 - 2011 m.)

Kurios Linijos konteineris?

kurios linijoskurios linijos klausimasLaukiate krovinio, gabenamo jūriniame konteineryje, bet nežinote, kokiai Linijai jis priklauso?  Pagal konteinerio prefiksą suraskite Liniją ir jos agentą, kurio kontaktus galite rasti Linijos tinklapyje arba uosto įmonių kataloge.

Konverteriai

Matavimo vienetų konverteris
units
Valiutos konverteris
currency-trading
 

Pasaulio laiko zonos

Pasaulio laiko juostų žemėlapis
earth_time

Pasaulio šalių šventės

World map

Yra klausimų?

question_man feeder_2
Bill of Lading, Feeder, FCL, ...
FCL document-icon