herb-png

 UOSTAS.info

KLAIPĖDOS UOSTO IR MIESTO                 INFORMACINIS PORTALAS

    skirtas 760-jam  (1252-2012)                                    Klaipėdos miesto jubiliejui

 

Lighthouse3

Įvykiai

Spausdinti

Smiltynėje atidengtas paminklas "Albatrosas"

Data: 2011 gruodžio 03. Tema: Įvykiai

albatrosasGruodžio 3 d. Smiltynėje ties Lietuvos jūrų muziejumi iškilmingai atidengtas paminklas "Albatrosas", skirtas jūroje žuvusiems Lietuvos jūrininkams ir nuskendusiems laivams atminti.

Ceremonijoje dalyvavęs susisiekimo ministras Eligijus Masiulis, klaipėdietis, jūreivio sūnus, sakė žinąs, kas tai yra žmogaus išlydėjimas į jūrą ir laukimas jo sugrįžtant. Jis pasidžiaugė tuo, kad Klaipėdoje atsirado simbolis, dar kartą įrodantis, kad Lietuva - jūrų valstybė. Buvęs susisiekimo ministras, parėmęs Lietuvos marinistikos žurnalistų klubo "Marinus" atgaivintą idėją, sudaręs darbo grupę paminklui statyti Algirdas Butkevičius pasidžiaugė tuo, kad pagaliau tas darbas padarytas.

Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas sakė, kad nuo šiol "Albatrosas" simbolizuos, jog Klaipėda niekada nepamirš tų, kurie išplaukė į jūrą ir negrįžo. Meras pasidžiaugė tuo, kad uostamiestyje atsirado dar vienas jūrinės valstybės , kurios centras - Klaipėda, simbolis. Jis išreiškė viltį, kad vieta prie paminklo "Albatrosas" taps jūrinės valstybės epicentru.

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos, finansavusios paminklo postamento statybą ir organizavusios jo iškilmingo atidengimo ceremoniją, generalinis direktorius Eugenijus Gentvilas pastebėjo, kad paminklus žmonės statosi sau, kad jie jiems primintų svarbius dalykus. Uosto vadovas tikisi, kad šis paminklas taps klaipėdiečių traukos centru.

Nors oro sąlygos nelepino, tačiau klaipėdiečių į ceremoniją prisirinko tikrai nemažai. Daugiausia buvo jūrinės bendruomenės atstovų, atėjo ir laivo "Linkuva", nuskendusio su visa 18 žmonių įgula, artimieji. Prie paminklo žmonės padėjo gėlių.

Paminklo skulptorius Klaudijus Pūdymas pasidžiaugė, kad jo 12 m aukščio "Albatrosas" jau atlaikė pirmąją didelę audrą praėjusį savaitgalį. Dabar jis ramus, kad jis atlaikys ir visas kitas audras.

Taigi "Albatrosas" pakilo į amžinąjį skrydį. "Norėtųsi, kad šis galingas, audras atlaikantis paukštis būtų visada gyvas klaipėdiečių širdyse", - sakė klubo "Marinus" prezidentas Vidmantas Matutis.

{datsopic:103 left} {datsopic:104 left} {datsopic:105 left}

Share

Orai Klaipėdoje

KLAIPĖDA WEATHER

Orų prognozė savaitei >>

facebook-2

Įvykių kalendorius

Liepa 2020
Pr An Tr Kt Pt Št Sk
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Artimiausi įvykiai

Įvykiai nenurodyti

Saugus miestas

saugus_miestas2Klaipėdos miesto vaizdo stebėjimo kameros, galima tiesiogiai stebėti transliuojamą vaizdą.

Kiek klaipėdiečių?

statistika
Pagal 2020 m. duomenys
Klaipėdoje gyvena
149'157 gyventojų
(156'141 - 2015 m.
162 360 - 2011 m.)

Kurios Linijos konteineris?

kurios linijoskurios linijos klausimasLaukiate krovinio, gabenamo jūriniame konteineryje, bet nežinote, kokiai Linijai jis priklauso?  Pagal konteinerio prefiksą suraskite Liniją ir jos agentą, kurio kontaktus galite rasti Linijos tinklapyje arba uosto įmonių kataloge.

Konverteriai

Matavimo vienetų konverteris
units
Valiutos konverteris
currency-trading
 

Pasaulio laiko zonos

Pasaulio laiko juostų žemėlapis
earth_time

Pasaulio šalių šventės

World map

Yra klausimų?

question_man feeder_2
Bill of Lading, Feeder, FCL, ...
FCL document-icon