Pastatų ir gatvių istorijos

Memelio taupomoji kasa (Tiltų g.1)

Taupomoji_kasa_Fr_Wilhelmo_gatve_22_1939Memelio taupomoji kasa, 1939 m.Prie Biržos tilto, Tiltų g.1 (buv. Fr.Vilhelmo g.22a) vietoje, stovi geltonos spalvos namas pastatytas 1915 metais. Šis pastatas buvo pirmasis miesto bankas. Pastato fasade matyti Klaipėdos miesto herbas. Mažas berniukas, esantis ant herbo yra Kupidonas, simbolizuojantis jog tai yra romantiškas miestas. Kitoje pastato pusėje skulptūra „Puodynė su pinigais“, simbolizuojanti čia buvusią pirmąją „Memelio taupomąją kasą“.

Dviejų aukštų su mansardiniu stogu namas. Pastato architektūra atspindi antrajame dešimtmetyje jau išblėstantį jugendo stilių bei ateinančio “tėvynės” stiliaus tendencijas: namo kampus apkabina erkeriai ir dinamiško piešinio augaliniai ornamentai. Pastatas statytas taupomųjų kasų paskirčiai. Pirmajame aukšte buvo operacijų salė, tarnybinės patalpos, seifas – saugykla, antrajame ir mansardiniame aukštuose – butai, priklausę miestui. Todėl namo fasadas buvo papuoštas kartušu ir herbu. Tarybiniais, 1971 metais namas rekonstruotas, namo pirmojo aukšto dalis išgriauta, padarytas praėjimo kelias pėstiesiems. Paplatinti mansardos langai, įrengta daugiau gyvenamų kambarių. Pirmasis aukštas pritaikytas prekybai.

Taupomoji_kasa_Fr_Wilhelmo_gatve_22_1915Fr.Vilhelmo g.22, 1916 m.Taupomoji_kasa_Tiltu_1... šiandien Tiltų g. 1

Skulptūra "Puodynė su pinigais"

skulpt_puodyne_su_pinigaisSkulptūra "Puodynė su pinigais"Klaipėdos senamiestis pasipuošė dar vienu dekoratyviu elementu - prie pastato Tiltų gatvėje 1 galite išvysti išverstą puodynę su monetomis. Pasak skulptūros autorės, Inos Šuliak, šiame 1915-1916 metais statytame name veikė pirmoji uostamiesčio taupomoji kasa ir šia skultūra autorė norėjo priminti šį faktą.

Bronzinė puodynė padaryta remiantis Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje esančiais eksponatais. Monetos skirtingos - įvairių dydžių, įvairių šalių ir laikotarpių, yra ir su Klaipėdos simbolika. Tokia monetų įvairovė simbolizuoja tai, kad Klaipėda - uostamiestis, kur suplaukia prekiaujant su užsienio valstybėmis gauti pinigai.

YouTube kanalas

tv-clip-art

... from Klaipeda

Happy Klaipeda

3-D Klaipėda

Virtuali_Klaipeda_pic

 

Vaizdo kameros Klaipėdoje

saugus_miestas2  Vaizdo kameros mieste. Stebėkiti transliuojamą vaizdą realiuoju laiku.

Konverteriai

Matavimo vienetų konverteris

units
 

Valiutos konverteris

currency-trading

Pasaulio laiko zonos

earth_time

Pasaulio šalių šventės

World map

Yra klausimų?

question_man feeder_2
Bill of Lading, Feeder, FCL, ...
FCL document-icon