Klaipėdos krašte vokiečiams priklausė stambiausi fabrikai (Celiuliozės ir popieriaus fabrikas, faneros fabrikų akcinė bendrovė „Bisdom u. Zoon“, laivų statybos įmonė „Lindenau ir ko“, trąšų fabrikas „Union“, keturi tabako fabrikai), keliolika smulkių baldų gamybos įmonių ir lentpjūvių, kelios alaus daryklos ir spirito varyklos, metalo ir mašinų, muilo ir skalbimo priemonių gamybos įmonės, dujų įmonės, durpių gamybos įmonė Šilutėje, elektrinių baterijų įmonės, saldainių, biskvitų ir vaflių kepyklos.
Tarpukariu statytasi senasis tabako fabrikas buvo adresu Bangų gatvė 7, kuris veikė iki Lietuvos nepriklausomybės laikų.
1993–1994 m. Lietuvoje įsikūrus didžiosioms tabako gamybos kompanijoms (Philip Morris įsigijus Klaipėdos cigarečių fabriką), baigėsi valstybės valdyta tabako gamyba ir viskas perėjo į privataus kapitalo rankas. Viso to pagrindinis tikslas buvo didinti pardavimą ir gauti didesnį pelną, ko neturėjo valstybės valdomos gamyklos.
Po tabako fabriko uždarymo, pastatus perėmė Klaipėdos savivaldybė ir po kapitalinės rekonstrukcijos šiuo metu čia įsikurė „Kultūros fabrikas“.