Klaipėda neturėjo reprezentacinės aikštės. Kareivių paradai paprastai vykdavo turgavietėse. 1807 m. apsigyvenus karališkajai porai, Prūsijos armijos gvardiečiai marširuodavo po Liepų gatvės pradžioje veikusį žąsų turgų.
1896 m. Liepų gatvės pradžioje buvo pastatytas skulptoriaus R. Bėrvaldo paminklas karaliui Vilhelmui I (valdė 1861-1888 netais; Prūsijos karalius ir nuo 1871 m. Vokietijos imperatorius), kurio vardas buvo populiarus, nes jam valdant Vokietija nugalėjo Prancūziją. Tai buvo 2,7 m aukščio statula, vaizduojanti karalių Vilhelmą I su generolo rūbais. Figūra buvo iškelta ant 3 m. aukščio keturkampio granitinio pjedestalo. Jo priekinėje pusėje buvo iškaltas užrašas: „Vilhelmas Didysis".
Kitus tris pjedestalo šonus puošė bareljefai, vaizduojantys Vilhelmo I ir jo šeimos gyvenimo momentus Klaipėdoje. Viename jų - karalius, tuomet princas, raportuojantis apie savo Klaipėdoje pradėtą karinę tarnybą. Antrajame - karalienė Luizė uždeda princui rugiagėlių vainiką. Trečiasis bareljefas vaizdavo Vilhelmo tėvo karaliaus Friedricho Vilhelmo III susitikimą su Rusijos imperatoriumi Aleksandru I 1802 metais.
Pastačius paminklą Vilhelmui I, ši vieta pradėta vadinti Paminklo aikšte. Per valstybines šventes čia rinkdavosi cechų korporacijos, kitos visuomeninės organizacijos. Paminklas nuverstas 1923 m. (uostas.info: taigi, paminklų griovimas yra būdingas istorijoje) , o ketvirtajame dešimtmetyje atstatytas kitoje Liepų gatvės vietoje - dabartinės Donelaičio aikštės pakraštyje. Per Antrąjį pasaulinį karą paminklas dingo.
Kaizerio Vilhelmo I skulptūra ir šalia paguldytas Borussia paminklas,
laikomi gaisrinės kieme už spygliuotos tvoros. 1923 m.
1939 m. Vokietijai atgavus Klaipėdos kraštą, Aleksandro aikštė pervadinta Adolfo Hitlerio vardu. Paminklas Fr.Vilhelmui nuvo atstatytas kitoje Liepų gatvės vietoje - dabartinės Donelaičio aikštės pakraštyje.
1945 m. nuo bombardavimo nukentėjusios Klaipėdos gatvės ir aikštės įgavo kitą pavidalą. Per Antrąjį pasaulinį karą paminklas dingo. Taigi, neliko nei Aleksandro, nei Hitlerio aikštės; aikštė buvo perplanuota, o urbanistiniai miesto akcentai suteikti jau kitoms aikštėms, istoriniams įvykiams ar veikėjams. Taip atsirado Pergalės aikštė, vėliau Lenino aikštė, vėliau Atgimimo aikštė ...