
Paminklai ir skulptūros
1. "Senamesčio sargas"

2006 m. bendrovė „Pamario restauratoriai" miestui padovanojo bronzinę Dobermanų veislės šunį vaizduojančią skulptūrą, kuri nuo šiol saugos Klaipėdos senamiestį. "Senamiesčio sargas" buvo pastatytas siekiant populiarinti Klaipėdos senamiestį ir tikisi, jog ši skulptūra taps dar vienu traukos objektu Klaipėdos lankytinų vietų žemėlapyje.
(Skulptorius S. Jurkus, architektas V. Paulionis)
(Skulptorius S. Jurkus, architektas V. Paulionis)
2. "Neringa"
(tarp Kulių Vartų g. ir Taikos pr.)
Ties Klaipėdos senamiesčio pradžia miestą puošia skulpūra pavadinimu "Neringa". Skulptūroje vaizduojama moteris savo rankose du laivius. Milžinės idėja įprasmina ne didžiuliais masteliais, o maksimalia formos įtampa, koncentruota energija. Kildama aukštyn, plastinė ir emocinė įtampa susikaupia viršutinėje skulptūros dalyje: laivų burės, sparnai ir centrinę kompozicijos ašį vainikuojanti individualizuotų bruožų Neringos galva. Tipas kiek rūstokas, primenantis atšiaurią pamario gamtą. Paminklinė kompozicija su vingiuotais ir laiptuotais takeliais ir laipteliais aplink skulptūrą asocijuojasi su jūros raibuliavimu ar supustytomis kopomis.

(Skulptorė D. Matulaitė, architektas R. Buivydas)
3. "Laukinis vyras"
(Tiltų g. 26A, prie "Friedricho pasažo")

Manoma, kad laukinio vyro, laukinės moters simboliai yra labai archaiški ir atėję iš pagoniškų tikėjimų - keltų, baltų, frankų, romėnų, graikų ir t.t. (Ant Milano katedros yra laukinis vyras, atsiremęs į vynuoges šaką...
(Skulptorius S. Jurkus)
4. "Vėjas"
Tarptautiniame kalvystės plenere "Keturi vėjai" kalviai iš Lietuvos ir užsienio kūrė vėjarodę „Vėjo" stichijos tema. Kaip ir senosiose kuršių vėjarodėse su ženklais ir užkeikimais, plenero kalviai komponavo savo užkeikimus ir vėjo simbolius. Kiekvienas meistras juos perteikė savaip. Visi šie simboliai pačioje vėjarodėje atspindi galingą vėjo energijos lauką.
5. "Vaikystės svajonė"
(Kruiziniame laivų terminale)Skulptūrinė kompozicija "Vaikystės svajonė", įkūnijanti vaikystėje gimstančias įspūdingiausias ir reikšmingiausias svajones, buvo pastatyta Klaipėdos uosto kruizinio terminalo teritorijoje, kur atkeliauja didingi kruiziniai laivai, kur mėgsta būriuotis miestelėnai ir miesto svečiai.
"Vaikystės svajonę" uostamiesčiui sukūrė ir padovanojo klaipėdiečiai menininkai Svajūnas Jurkus ir Vytautas Paulionis. Projektą, finansavo Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija, bei bendrovė "Pamario restauratorius". Skulptūrinę kompoziciją, turinčią vienintelę misiją – puošti miestą, sudaro ant didžiulio akmens pasilypėjęs ir už pavadėlio laikantis grakštų skaliką berniūkštis, jūreiviška kepurėle mojuojantis praplaukiantiems laivams. Natūralaus ūgio (140 cm) padauža, bei jo šunelis matosi iš tolo ir džiugina keliaujančių mariomis žvilgsnį.